Arnoldas Urbanovičius: Nėra stebuklingos tabletės, po kurios mokate apsiginti. To išmokstama per treniruotes.


 
   Pradžia » Arnoldas Urbanovičius: Nėra stebuklingos tabletės, po kurios mokate apsiginti. To išmokstama per treniruotes.
12801614_1085996091422758_3690801102385664783_n
  • 2017-04-04

Dažna moteris, vakare viena eidama gatve, paspartina žingsnį ir tvirčiau suspaudžia rankinuką, nežinodama, kas jos gali laukti. Nors ne kiekvienas toks pasivaikščiojimas baigiasi bloguoju, nuolat pasikartojantys įvykiai Lietuvoje primena, kad moteris gatvėje nėra saugi. Apie savigynos svarbą ir kaip to išmokti, kalbamės su bazinių savigynos kursų A.R.M.O.R. treneriu Arnoldu Urbanovičiumi.

Kodėl moterims savigyna yra svarbu?

Svarbu ne tik moterims, visiems svarbu. Ir vaikams, ir moterims, ir vyrams. Tik nereikia savigynos suprasti vien kaip fizinio kontakto. Ją reikia suprasti iš anksto: numatyti pavojingas situacijas ir stengtis į jas nesivelti, stengtis iš jų išeiti, pabėgti. Turite kojas ir bėkite. Tai svarbu ne tik moterims. Na, moterims aktualu dėl to, jog jos – vadinama silpnoji lytis ir iš vyro, galbūt, labiausiai tikimasi agresijos. Ko gero, dėl to jie ir puola moteris, nes jas laiko aukomis.

Kas yra svarbiausia savigynoje?

Savigynoje, manau, yra svarbiausia neprisileisti kito fizinio kontakto. Nes fizinis kontaktas būna su skirtingais priešininkais, kurie gali būti ir stipresni, ir greitesni. Jeigu jie yra nusiteikę sutraumuoti, sužaloti, su jais jau sunku bus susitarti. Todėl geriau yra netgi apeiti žmonių susibūrimus, nesivelti į ginčus, žinote 112 telefono numerį ir skambinate policijai. Tai yra tokia pasyvesnė savigyna.

Ar mokanti teisingus judesius kiekviena moteris galėtų apsiginti nuo užpuoliko?

Tuos teisingus judesius reikia tikrai gerai išmokti. Tam būtina skirti labai daug valandų. Žmogus turi pasitikėti savo jėgomis, suprasti priešininką. Nėra taip, kad turite stebuklingą tabletę, išgeriate ją ir jau iš karto galite apsiginti. Būtent tikslumo, judesių sustatymo, tvarkingų padėčių galima išmokti per treniruotes. Jeigu jūs ilgai treniruojatės, tai tikriausiai turėsite daugiau galimybių apsiginti.

Kiek laiko reikėtų treniruotis, kad įgūdžius galima būtų pritaikyti realiose situacijose?

Čia kaip ir visur kitur. Jei, pavyzdžiui jūs kažkuo domitės, tarkim piešiate, jums juk neužtenka nueiti į vienus kursus ir jau mokate piešti. Reikia kiekvieną dieną bandyti ir mokytis. Kiek galite skirti tam laiko, tiek jūs ir eisite į priekį. Jei pradžioje per dieną galite skirti bent pusantros valandos ir kiekvieną dieną tą daryti, tai žymiai geriau nei per mėnesį kokį vieną kartą užeiti į treniruoklių salę. Priklauso nuo žmogaus, kiek jis gali skirti.

Ar daug  moterų ateina į savigynos grupes?

Apskritai čia gana didelė dalis merginų, bet yra ir vien moterų grupės. Žinoma, ateina ir vaikinai. Moterims galbūt čia yra įdomiau, vaikinai gali ir taip rasti sporto klubą, kuriame pakilnoja štangą, pamuša kriaušę ir apskritai daugiau vyrų eina į kovinį sportą. Moterims gal įdomiau, kas yra savigyna, todėl ir ateina daugiau merginų.

Video reportažą galite peržiūrėti čia :)

Norintys užsiregistruoti į savigynos treniruotes, daugiau informacijos apie tai rasite adresu: www.savigyna.lt arba telefono numeriu +370 685 84 147!

 

Straipsnį ir vaizdo reportažą parengė: Vilniaus Universiteto, komunikacijos fakulteto II-ojo kurso studentė Rugilė Merkevičiūtė.