10 sveikatai naudingų dalykų, kuriuos gaunate praktikuodami kovos menus


 
   Pradžia » 10 sveikatai naudingų dalykų, kuriuos gaunate praktikuodami kovos menus
leung_ting_-_hwto_16__wingtsun-hu
 • 2016-03-24

Daugybė jaunų žmonių šiais laikais renkasi įvairias sporto šakas, siekdami kuo ilgiau išlikti jauni, žvalūs ir patenkinti savo išvaizda. Kai kurie iš jų išaugo matydami puikų sveikos gyvensenos pavyzdį, kiti, dėka stiprios valios, išsiugdė tikrų sportininkų vertybes.

Sakoma, kad sportuoti iš tikro patinka visiems, tiesiog reikia atrasti mėgstmiausią sporto šaką.

Kovos menai patrauklūs tuo, kad pradėti juos praktikuoti – niekada nevėlu, o pradėję pajausite šios veiklos įtaką Jūsų sveikatai.

Praktikuodami kovos menus, Jūs gaunate 10 sveikatai naudingų dalykų:

 1. Visišką kūno fizinę iškrovą. Juk treniruotė gali būti itin intensyvi!
 2. Mokotės sveiko gyvenimo būdo. Treniruotės metu kartu su prakaitu pasišalina daug sveikatai pavojingų toksinų ir sudeginama tūkstančiai kalorijų, todėl, laikui bėgant Jūsų kūnas pradeda siūsti natūralius signalus, kurių dėka Jūs suprantate, ką ir kada valgyti, kad organizamas nuolat pasipildytų reikiamomis organinėmis medžiagos ir vitaminais, skirtais visapusiškam organizmo funkcionavimui.
 3. Pasitikėjimas savimi. Tikslų siekimas, pagarba vertybėms ir drąsa yra dalis kiekvienos kovos menų programos. Taigi tikslas visada pasiekiamas garbingomis priemonėmis – būtent tai kovos menų mokiniams suteikia pasitikėjimo savimi. Laikui bėgant jie tampa itin drąsūs ir aktyvūs kiekvienoje situacijoje, nesvarbu, ar tai – akistata su pavojais ar svarbių darbų užbaigimas – jie gali įveikti visas kliūtis, su kuriomis susiduriama.
 4. Širdies darbo pagerinimas. Tyrimais įrodyta, kad norint pagerinti širdies darbą, reikia užsiimti sportine programa, kuri įtakoja širdies darbą ir verčia ją dirbti sparčiau. Būtent tokia veikla yra kovos menų praktikavimas.
 5. Svorio reguliavimas. Viena valanda salėje, praktikuojant kovos menus, gali sudeginti daugiau nei 500 kalorijų!
 6. Refleksų gerinimas.  Tyrimais įrodyta, kad kovos menų praktikavimas gerina refleksų veiklą ne tik per pačią treniruotę, bet ir kasdieniame gyvenime. Pavyzdžiui – vairuojant.
 7. Ramybė ir susikaupimas. Bruce Lee, garsus kovos menų filmų aktorius, nuolat pabrėždavo, kad, praktikuojant kovos menus, tarp treniruočių reikia mokėti ne tik gerai atlikti judesius, bet ir atsisėsti, susikaupti ir pamatyti savo silpnybes. Taip sužinote, kur dar galite tobulėti.
 8. Aukštos moralinės vertybės. Kovos menai – tai tam tikra filosofija, kuri moko, kad žmogaus moralė ir vertybės yra geriausia, ką žmogus gali turėti.
 9. Kūno raumenų formavimas. Treniruočių metų aktyviai dirba visi kūno raumenys, todėl, laikui begant, nesunku pastebėti puikius rezultatus ir gerėjančias kūno formas.
 10. Gera nuotaika. Tyrimais įrodyta, kad sportine veikla užsiimėjantys žmonės – laimingesni. Fizinės veiklos metu į organizmą įšsiskiria laimės hormonai – endorfinai. Beje, treniruotėje taip pat galima sutikti daug puikų žmonių, kurie įkvėps Jus ne tik tapti aktyvesniu, bet ir laimingesniu žmogumi!